Mediumlista

MEDIUMLISTA
Spiritualistiska Medium som är utbildade hos Mithera Development (MariaTherese Bohman Agerhill)

Utbildningen har bla innehållit psykometri, privata mediala sittningar, psykometriseans, storseans, spiritualismens historia samt de 7 spiritualistiska principerna. Stor vikt har lagts på moral och etik samt bemötande av kund. Utbildningen har även innefattat skriftliga rapporter inom ämnet.

Om du inte varit på en privat sittning förut är det bra att läsa igenom ”En guide till privata sittningar” så att du vet vad du kan förvänta dig.

DALARNA
Susanne Lindh Petterssson 0705-185339 sannalp705@hotmail.com (Borlänge)
Jan Clavebring 0709-770347 clavis63@hotmail.com Jemabi (Långshyttan/Hedemora)
Jeanette Åkesson 0706-280270 jeaakesson@gmail.com (Malung)

ENKÖPING
Lisa Eriksson 0762-404812 liseri01.le@gmail.com
Anki Törngren 0702-218596 ankiT67@hotmail.se
Harriet Engström 0702-185329 ljusrummet@hotmail.com

GÄVLE
Camilla  Nilsson Jern 0730-706999 info@camillajern.se
Vaielt Eldmåne 0708-692163 vailet@energibollen.com energibollen
Eva L Johansson 0733-624047 ljohansson@gmail.com
Carolina Exell 0760-065830 medium.carro@gmail.com

KISA
Pia Nielsen 0702-680948

LIDKÖPING
Ulrika Flensén 0706-405351 uflensen@gmail.com

NORRTÄLJE
Anne-Lie Källström 0704-231045 anne-liekallstrom@hotmail.com Lieshälsovärld
Pernilla Sollenhag Nilsson 0730-527740 sollenhagnilsson1@hotmail.se (Väddö)
Camilla Tallin 0737-7447801 camillatallin@gmail.com

NYKÖPING
Karin Uppman 0763-150018, albaavem@gmail.com (Oxelösund)

UPPSALA med omnejd
Åsa Strandh 0702-265895 jandox123@outlook.com (Vendel)
Anna Jansson 0768-339447 anna-tallskog@hotmail.com (Österbybruk)
Malin Eneroth 0738-252664 malin.eneroth@live.se (Uppsala)
Anneli K anneli.mediumhealer@gmail.com www.annelimediumhealer.se (Österbybruk)
Gunmari Nygren 0705-161328 healing@andestugan.se www.andestugan.se (Centrala Uppsala)
Maria Karlsson 0723-102527 torkelsbo@hotmail.com (Björklinge)
Cia Nordlander 0702-237819 ciasmagasin@hotmail.com (Österbybruk)
Charlotta Ahlén 0701-104246 charlottasandrum@gmail.com www.charlottasandrum.se
Maria Anlér 0720-265922, mammamia79@live.se (Jumkil)
Siw Pettersson 0733-601896 makeyourwaynow@gmail.com (Alunda)
Maria Svensson 0723-254112 mariasvensson20@gmail.com www.tranarsjalen.se (Uppsala)
Emma Wettervik 0737-248994 handsinlight1@gmail.com (Uppsala)
Sussi Söderlind 0702-090993 sussis@hotmail.se www.andestoft.se (Fjärdhundra/Salinge)
Elisabeth Lindström elizza24@hotmail.com, elizza (Gimo)
Carina Jansson 0760-688261 beingsprit111@gmail.com (Uppsala)
Catharina Andersson 0708-88 88 52, andekvarts@gmail.com (Storvreta)
Christina Rynnes christina.rynnes@gmail.com (Uppsala)
Jeanette Barkenfeldt 0762-309485 Juanettebarkfeldt@hotmail.se (Uppsala)
Anders Åberg anders.aberg3@comhem.se (Uppsala)

VÄSTERÅS
Anneli Jalakas 0768-116009 anjajalakas@gmail.com (Surahammar)

VÄXJÖ
Ingeborg Wandt 0705-085713 ingeborgflavon@gmail.com

SKELLEFTEÅ
Bengt-Åke Nordin 0703-001699 nordin.bengtake@gmail.com (Burträsk)

SKÅNE
Marie Ohlsson ohlsson.marie@yahoo.se (Lund, Malmö, Sjöbo, Ystad)

STOCKHOLM
Ulrika Duvemalm spiritmind.adm@gmail.com (Stockholm)
Monika Molander 0766-323577 molander.just4you@gmail.com
Susann Olausson 0723-938061 susannolausson@msn.com (Huddinge)
Lena Roisko 0707-661188 casmedium@gmail.com (Bromma)
Erica Helm 0705-366684 erica_helm@live.se
Karin Winblad 0735-462202 mediumkarinwinblad@gmail.com
Lena Emilsson 0734-484036 lena@lenas-mediala.se
Anna H anna.hall@hotmail.com
Jessica Westerlund 0702-044089 moonshineracing@live.se
Jessica Lindgren 0707-906638 jes112@hotmail.com www.hudvardhealing.se

STRÖMSUND
Monika Hämberg 0738-358760 monika.hamberg@hotmail.com https://helanderum.wordpress.com/

SÖDERHAMN
Nilla Renmåne Ekberg 0701-475610 nilla.renmane@hotmail.com
Wioletta Grabowiec 0730-647139 wiolettagr74@icloud.com (Bergvik 1,5 mil utanför Söderhamn)

TIERP
Susanna Lindahl 0705-590933 holistictouchgavle@gmail.com
May Pagard 0706-988664
Hillevi Söder 0723-005629 Oasen för alla

ÖSTHAMMAR
Anu Lintula 0733-849667 aunulin@hotmail.com (Gimo)

ÖVERTÅNEÅ
Torsten Mäkitaavola 0702-797995