Mediumlista

MEDIUMLISTA
Spiritualistiska Medium som är utbildade hos Mithera Development (MariaTherese Bohman Agerhill)

Utbildningen har bla innehållit psykometri, privata mediala sittningar, psykometriseans, storseans, spiritualismens historia samt de 7 spiritualistiska principerna. Stor vikt har lagts på moral och etik samt bemötande av kund. Utbildningen har även innefattat skriftliga rapporter inom ämnet.

Om du inte varit på en privat sittning förut är det bra att läsa igenom ”En guide till privata sittningar” så att du vet vad du kan förvänta dig.

NORRBOTTEN
Torsten Mäkitaavola 0702-797995 (Övertoneå)

VÄSTERBOTTEN
Bengt-Åke Nordin 0703-001699 nordin.bengtake@gmail.com (Burträsk, Skellefteå)

JÄMTLAND
Gunilla Wedenholt 0706-173895 gunilla@wedenholt.com (Alsen) wedenholt

HÄLSNINGLAND
Monika Hämberg 0738-358760 monika.hamberg@hotmail.com helanderum (Strömsund)
Nilla Renmåne Ekberg 0701-475610 nilla.renmane@hotmail.com (Söderhamn)
Wioletta Grabowiec 0730-647139 wiolettagr74@icloud.com (Bergvik 1,5 mil utanför Söderhamn)

DALARNA
Susanne Lindh Petterssson 0705-185339 sannalp705@hotmail.com (Borlänge)
Jan Clavebring 0709-770347 clavis63@hotmail.com Jemabi (Långshyttan/Hedemora)
Jeanette Åkesson 0706-280270 jeaakesson@gmail.com (Malung)

GÄSTRIKLAND
Carolina Exell 0760-065830 carroxel@hotmail.com (Bergby)
Camilla Nilsson Jern 0730-706999 info@camillajern.se (Gävle)
Vaielt Eldmåne 0708-692163 vailet@energibollen.com energibollen (Gävle)
Eva L Johansson 0733-624047 ljohansson@gmail.com (Gävle)

UPPLAND
Sofie Karlsson 0762-171213 nytidsenergi@gmail.com nytidsenergi (Österbybruk)
Maria Karlsson 0723-102527 torkelsbo@hotmail.com (Björklinge)
Cia Nordlander 0702-237819 ciasmagasin@hotmail.com (Österbybruk)
Anne-Lie Källström 0704-231045 anne-liekallstrom@hotmail.com Lieshälsovärld (Norrtälje)
Pernilla Sollenhag Nilsson 0730-527740 sollenhagnilsson1@hotmail.se (Väddö) yogamedium
Camilla Tallin 0737-7447801 camillatallin@gmail.com (Norrtälje)
Åsa Strandh 0702-265895 vandox123@outlook.com (Vendel)
Anna Jansson 0768-339447 anna-tallskog@hotmail.com (Österbybruk)
Anneli K anneli.mediumhealer@gmail.com annelimediumhealer(Österbybruk)
Maria Anlér 0720-265922, mammamia79@live.se (Jumkil)
Siw Pettersson 0733-601896 makeyourwaynow@gmail.com (Alunda)
Sussi Söderlind 0702-090993 sussis@hotmail.se andestoft (Fjärdhundra/Salinge)
Elisabeth Lindström elizza24@hotmail.com elizza (Gimo)
Catharina Andersson 0708-88 88 52, andekvarts@gmail.com (Storvreta)
Anu Lintula 0733-849667 aunulin@hotmail.com (Gimo)

Tierp
Susanna Lindahl 0705-590933 holistictouchgavle@gmail.com
May Pagard 0706-988664
Hillevi Söder 0723-005629

Uppsala
Annika Johansson 0702-081957 annikaj@gmail.com ajharmonika
Martina Lundgren 0739-560791 martina@heavenonearth.se heavenonearth
Charlotta Ahlén 0701-104246 charlottasandrum@gmail.com charlottasandrum
Malin Eneroth 0738-252664 malin.eneroth@live.se (Uppsala)
Gunmari Nygren 0705-161328 healing@andestugan.se andestugan (Centrala Uppsala)
Maria Svensson 0723-254112 mariasvensson20@gmail.com tranarsjalen (Uppsala)
Emma Wettervik 0737-248994 handsinlight1@gmail.com (Uppsala)
Carina Jansson 0760-688261 beingsprit111@gmail.com (Uppsala)
Christina Rynnes christina.rynnes@gmail.com (Uppsala)
Jeanette Barkenfeldt 0762-309485 Juanettebarkfeldt@hotmail.se (Uppsala)

Enköping
Lisa Eriksson 0762-404812 liseri01.le@gmail.com
Anki Törngren 0702-218596 ankiT67@hotmail.se
Harriet Engström 0702-185329 ljusrummet@hotmail.com

STOCKHOLM
Alexandra Glassel 0734-387310 gitaglassel@gmail.com
Charlotte Åxman 0704-831167 charlotte.lennartsdotter@gmail.com (Solna)
Shire Raghe 0704-004241 shirehof@gmail.com
Karin Winblad 0735-462202 mediumkarinwinblad@gmail.com (Huddinge)
Monica Molander monmolander@gmail.com (Nacka)
Ulrika Claesson 0707-1221 71 spiritmind.adm@gmail.com
Monika Molander 0766-323577 molander.just4you@gmail.com
Susann Olausson 0723-938061 susannolausson@msn.com (Huddinge)
Lena Roisko 0707-661188 casmedium@gmail.com (Bromma)
Erica Helm 0705-366684 erica_helm@live.se
Lena Emilsson 0734-484036 lena@lenas-mediala.se
Anna H anna.hall@hotmail.com
Jessica Westerlund 0702-044089 moonshineracing@live.se
Jessica Lindgren 0707-906638 jes112@hotmail.com hudvardhealing

VÄSTMANLAND
Anneli Jalakas 0768-116009 anjajalakas@gmail.com (Surahammar)

SÖDERMANLAND
Anna Frida Johansson 0736-277629, annafridajohansson84@gmail.com (Eskilstuna & Strängnäs)
Therese Edmark thessedmark@hotmail.com Andrum (Strängnäs)
Karin Uppman 0763-150018, albaavem@gmail.com (Oxelösund)

ÖSTERGÖTLAND
Pia Nielsen 0702-680948 (Kisa)

VÄSTERGÖTLAND
Ulrika Flensén 0706-405351 uflensen@gmail.com (Lidköping)

SMÅLAND
Ingeborg Wandt 0705-085713 ingeborgflavon@gmail.com (Växjö)

SKÅNE
Marie Ohlsson ohlsson.marie@yahoo.se (Lund, Malmö, Sjöbo, Ystad)